Sharp LC-46D64U 46" 1080P LCD TV
Sharp LC-46D64U 46" 1080P LCD TV is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
- W-9 Available Upon Request
With screen sizes ranging from 42" to 65" *1, the AQUOS® D64U Series raises the bar by fitting large screen sizes into incredibly small footprints. By changing the layout of circuits inside the LCD panel and by cutting the number of parts, Sharp's engineers were able to reduce the depth by 30%, allowing placement of the D64U models in virtually any setting.
Weight without stand
Weight with Stand
Dimensions
Native Resolution
Inputs
Outputs
Contrast Ratio
Viewing Angle
Sound Output
Screen Size
Display Orientation
Refresh Rate
VESA Pattern
Dimensions
Peerless
Peerless-AV ST640 Universal Tilt Wall Mount Fits 32 to 50"
Chief
Chief PCMU Large Flat Panel Ceiling Mount For 42 - 60" Displays
Chief
Chief MCSV Medium Flat Panel Ceiling Mount For 30 - 55" Displays