Sony BRAVIA FWD-75X81CH 75" HDR 4K UHD Smart Commercial LED TV
Sony BRAVIA FWD-75X81CH 75" HDR 4K UHD Smart Commercial LED TV is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
- W-9 Available Upon Request
- 3 Year Manufacturer Warranty
- Triluminos Display
- Motionflow XR 240
- 4K HDR Processor X1
- Google TV
VESA Hole Pitch(W x H) 11 7/8 x 11 7/8" / 300 x 300 mm
Features
Power to upscale to a more natural picture
TRILUMINOS Display, bringing you all the world’s colors
Dazzling detail and color with HDR and Dolby Vision
Watch what you love, control it with your voice.
Less blur, even in fast scenes
Works with Apple AirPlay
Well-connected to your smart home
streaming.
Refined design that matches your space
Mount your Sony TV like a work of art
Brightness
Dimensions
Native Resolution
Inputs
Outputs
Sound Output
Screen Size
Monitor Configuration
Display Orientation
WiFi
VESA Pattern
Dimensions
Peerless
Peerless-AV ST650 Universal Tilt Wall Mount for 39 to 75" Displays
Peerless
Peerless-AV SF650 Universal Flat Wall Mount for 39" to 75" Displays
Peerless-AV SR598 SmartMount Flat Panel Cart for 55" to 98" Displays