Panasonic TH-55EQ2W 55" Class 4K Digital Display
Panasonic TH-55EQ2W 55" Class 4K Digital Display is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
- W-9 Available Upon Request
- 3840 x 2160 Resolution
- Landscape and Portrait Orientation
- 500 cd/m Brightness
- 18/7 hours of use
55" Professional 4K display ideal for business and education applications.
- Easy to connect peripherals (camera/speaker) directly to display
- Increased input type and number of available inputs
- Function slot for increased functionality
- Higher visibility due brightness typically found on higher end products
- Installation flexibility – portrait and tilt supported
Brightness
Weight without stand
Duty Cycle
Dimensions
Native Resolution
Inputs
Outputs
Display Orientation
WiFi
Communication Port
VESA Pattern
Dimensions
Peerless
Peerless-AV ST650 Universal Tilt Wall Mount for 39 to 75" Displays
Peerless
Peerless-AV SF650 Universal Flat Wall Mount for 39" to 75" Displays
Peerless-AV SR598 SmartMount Flat Panel Cart for 55" to 98" Displays