Sony FW-50BZ30L BRAVIA 50" UHD 4k HDR Commercial Monitor
Sony FW-50BZ30L BRAVIA 50" UHD 4k HDR Commercial Monitor is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Key Features
- \n 3840 x 2160 Resolution\n 440 Nit Brightness\n Landscape/Portrait Orientation\n 24/7 Operation\n
- W-9 Available Upon Request
- 3840 x 2160 Resolution
- 440 Nit Brightness
- Landscape/Portrait Orientation
- 24/7 Operation
Supreme image quality and luminosity in our most expansive display size
Cognitive Processor XR™
Professionally designed for better business
Easier access
Side mounted terminals
Subtle logo positioning
The Sony logo is subtly placed on the edge of the display's elegantly slim 20 mm frame. Therefore, there is nothing to divert your audience's attention from captivating, oversized visuals.
Portrait and tilt
32 GB internal storage
The internal storage capacity of certain other displays is consumed by the operating system, leaving limited space for your own applications and content. In contrast, the 98" BRAVIA doubles the internal memory from 16 GB to a generous 32 GB, providing ample onboard storage to accommodate apps, photos, videos, and digital signage with plenty of room to spare.
Pro Settings
Simple signage
Meet more easily
Simple screen mirroring
Flexible content layout
Get great pictures fast
With BRAVIA, sustainability in every scene
Brightness
Weight without stand
Weight with Stand
Dimensions
Native Resolution
Inputs
Outputs
Sound Output
Screen Size
Monitor Configuration
Display Orientation
WiFi
Refresh Rate
VESA Pattern
Dimensions
Terms
Chief
Chief LTM1U Tilting Landscape Wall Mount For 37 to 63" Displays
Chief
Chief LVS1U ConnexSys Video Wall Landscape Mounting System with Rail
Chief PNRIWUB Large Low-Profile In-Wall Swing Arm Mount - 22"
Chief PNRUB Large Flat Panel Swing Arm Wall Display Mount, 25" Extension (Black)
Chief XTM1U Tilting Landscape Wall Mount For 55 to 82" Displays
Peerless
Peerless
Peerless-AV PT650 Universal Tilt Wall Mount for 37" to 75" Flat Panel Displays