Sharp LC-80LE661U 80"-Class Full HD Commercial Smart LED TV
Sharp LC-80LE661U 80"-Class Full HD Commercial Smart LED TV is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Key Features
- 80” Class (80” diagonal) Screen SizeBrilliant High Definition (1,920 x 1,080) LED DisplayBUILT-IN WI-FIBuilt-in 10W per Channel Stereo Audio SystemLandscape
- W-9 Available Upon Request
- 80” Class (80” diagonal) Screen Size
- Brilliant High Definition (1,920 x 1,080) LED Display
- BUILT-IN WI-FI
- Built-in 10W per Channel Stereo Audio System
- Landscape
Sharp Authorized Dealers. Buy Sharp LC-80LE661U at Officewonderland.com. Sharp’s 80-inch-class (80.0" diagonal) LC-80LE661U commercial LED smart TV combines full-HD image quality and a stylishly thin profile with a built-in digital tuner for the ultimate display experience. The LC-80LE661U has cutting-edge picture technology that delivers amazing detail and consistent color. This value priced LED smart TV is perfect for sports bars, retail stores and other businesses that need to grab the attention of consumers for a new level of engagement.
Brightness
Weight without stand
Dimensions
Native Resolution
Inputs
Outputs
Sound Output
Screen Size
Monitor Configuration
Display Orientation
WiFi
Communication Port
VESA Pattern
Dimensions
Peerless
Peerless SF680 Universal Flat Wall Mount for 60" to 98" Displays