Sharp 4T-B70CJ1U 70" 4K Commercial LCD Display
Sharp 4T-B70CJ1U 70" 4K Commercial LCD Display is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
- W-9 Available Upon Request
- 300 cd/m2 Brightness
- 3840 x 2160 (4K UHD)
- Built-in Digital Tuner
- RS-232C and LAN control capability
- Landscape
- 16/7 operation
- 70" Class (69.5" diagonal) Screen Size
- Brilliant 4K-Ultra High Definition (3840 x 2160) LCD Display
- Streamlined Design using Direct LED Backlighting
- Built-in 10W per Channel Stereo Audio System
- Built-in Digital Tuner
- 300 cd/m2 Brightness
- 3-Year Limited Warranty
- 4,000:1 Contrast Ratio
Give your message a big-screen boost with a Sharp 4T-B70CJ1U commercial LCD display. The Sharp 4TB70CJ1U - 70" Class display conveys your message with the true-to-life precision of 4K Ultra-HD resolution. Built-in tuner support and business-friendly features are packed into an elegantly slender frame. In the hospital, business, and retail settings, the 4T-B70CJ1U display excels at reaching your audience, making them more informed, more entertained, and more engaged.
Brightness
Weight without stand
Duty Cycle
Dimensions
Native Resolution
Inputs
Outputs
Sound Output
Screen Size
Monitor Configuration
Display Orientation
WiFi
Communication Port
VESA Pattern
TAA Compliant
Dimensions
Peerless
Peerless-AV ST650 Universal Tilt Wall Mount for 39 to 75" Displays
Peerless
Peerless-AV SF650 Universal Flat Wall Mount for 39" to 75" Displays
Peerless-AV SR598 SmartMount Flat Panel Cart for 55" to 98" Displays