Panasonic TH-55CQE1W Series 55" Class 4K UHD IPS LED Professional Display
Panasonic TH-55CQE1W Series 55" Class 4K UHD IPS LED Professional Display is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Key Features
- \n 4K UHD (3840 x 2160) Native Resolution\n IPS Panel\n 4K USB Media Player\n 4 x HDMI Inputs\n
- W-9 Available Upon Request
- 4K UHD (3840 x 2160) Native Resolution
- IPS Panel
- 4K USB Media Player
- 4 x HDMI Inputs
Highly detailed images in 4K resolution (3840 x 2160) supporting 4K/60p signals for faithful expression of high-quality content. Enables continuous operation 24/7 Operation (98") or 16/7 Operation (43-86"), without any concern. Ideal everyday use for offices, schools, and other applications. Equipped with four HDMI input terminals that support HDMI CEC. The CQE1 Series is a USB Type-C terminal equipped with a display that can be connected with a PC or tablet. Also compatible with Crestron Connected.
Brightness
Inputs
Outputs
Display Orientation
WiFi
General
VESA Pattern
Peerless
Peerless-AV SF650 Universal Flat Wall Mount for 39" to 75" Displays
Chief
Chief FUSION XCM1U X-Large Single Pole Flat Panel Ceiling Mounts For 60 - 90" Displays
ONKRON
ONKRON Mobile TV Stand with Mount Rolling TV Cart for 32” – 67” Up to 110lbs.
Chief
Chief LPAUB Large Fusion Manual Height Adjustable Mobile Cart
Chief MCSV Medium Flat Panel Ceiling Mount For 30 - 55" Displays
Peerless
Peerless AV ST660 Universal Tilt Wall Mount Fits 39 to 80" Displays
Chief PCSU Large Flat Panel Ceiling Mount For 42 - 71" Displays