Panasonic TH-43EQ1U 43" 4K Ultra HD Commercial Display
Panasonic TH-43EQ1U 43" 4K Ultra HD Commercial Display is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Key Features
- \n 43in. Diagonal\n 4K Ultra HD (3840 x 2160)\n 350 cd/m2 Brightness\n 24/7 Operation\n Portrait & Landscape\n
- W-9 Available Upon Request
- 43in. Diagonal
- 4K Ultra HD (3840 x 2160)
- 350 cd/m2 Brightness
- 24/7 Operation
- Portrait & Landscape
The Panasonic TH-43EQ1U series features a thin and stylish design offering high-quality digital signage with easy installation and high connectivity. Ideal for shopping centers, showrooms, meeting rooms and classrooms. 43”, 350 cd/m2, narrow bezel and IPS panel for excellent visibility. Large 4K professional entry display Thin and stylish design offering high level digital signage with easy installation and high connectivity.
Panasonic TH-43EQ1U User Manual
Click here to view
Brightness
Weight without stand
Duty Cycle
Dimensions
Native Resolution
Inputs
Outputs
Sound Output
Screen Size
Monitor Configuration
Display Orientation
WiFi
Communication Port
VESA Pattern
Dimensions
Peerless
Peerless-AV SF650 Universal Flat Wall Mount for 39" to 75" Displays
Chief
Chief FUSION XCM1U X-Large Single Pole Flat Panel Ceiling Mounts For 60 - 90" Displays
ONKRON
ONKRON Mobile TV Stand with Mount Rolling TV Cart for 32” – 67” Up to 110lbs.
Chief
Chief LPAUB Large Fusion Manual Height Adjustable Mobile Cart
Chief MCSV Medium Flat Panel Ceiling Mount For 30 - 55" Displays
Peerless
Peerless AV ST660 Universal Tilt Wall Mount Fits 39 to 80" Displays
Chief PCSU Large Flat Panel Ceiling Mount For 42 - 71" Displays