Panasonic TH-43CQE1W Series 43" Class 4K UHD IPS LED Professional Display
Panasonic TH-43CQE1W Series 43" Class 4K UHD IPS LED Professional Display is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Key Features
- \n 4K UHD (3840 x 2160) Native Resolution\n IPS Panel\n 4K USB Media Player\n 4 x HDMI Inputs\n
- W-9 Available Upon Request
- 4K UHD (3840 x 2160) Native Resolution
- IPS Panel
- 4K USB Media Player
- 4 x HDMI Inputs
Introducing the Panasonic TH-43CQE1W 43" Class 4K UHD Commercial Monitor, a cutting-edge display solution designed for seamless connectivity and versatile usage. With its four HDMI input terminals, USB-A, and USB-C, this monitor enables hassle-free integration with various devices. Effortlessly conduct wireless transmission via Wi-Fi and enjoy smooth presenter transitions during meetings. The CQE1 series boasts a preinstalled Android-based web browser, allowing it to function as a standalone signage solution without the need for additional devices or connection cables.
- Key Features:
- 43" display featuring an anti-glare screen coating
- 400 nits of brightness and 1200:1 static contrast ratio for vivid visuals
- Integrated 4K USB media player for convenient content updates via LAN
- IPS panel technology ensures clear messaging with wide 178° viewing angles
- Slim bezel design for easy installation and an enhanced visual experience
- Built-in speakers with audio input and output options for enhanced audio performance
- Equipped with four HDMI inputs and HDMI CEC support for seamless connectivity.
Brightness
Weight without stand
Duty Cycle
Dimensions
Native Resolution
Inputs
Outputs
Sound Output
Screen Size
Monitor Configuration
Display Orientation
WiFi
General
VESA Pattern
Dimensions
Peerless
Peerless-AV SF650 Universal Flat Wall Mount for 39" to 75" Displays
Chief
Chief FUSION XCM1U X-Large Single Pole Flat Panel Ceiling Mounts For 60 - 90" Displays
ONKRON
ONKRON Mobile TV Stand with Mount Rolling TV Cart for 32” – 67” Up to 110lbs.
Chief
Chief LPAUB Large Fusion Manual Height Adjustable Mobile Cart
Chief MCSV Medium Flat Panel Ceiling Mount For 30 - 55" Displays
Peerless
Peerless AV ST660 Universal Tilt Wall Mount Fits 39 to 80" Displays
Chief PCSU Large Flat Panel Ceiling Mount For 42 - 71" Displays