LG 75US340C2UD 75" Class 4K UHD Commercial IPS LED TV
LG 75US340C2UD 75" Class 4K UHD Commercial IPS LED TV is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Key Features
- \n Screen Size: 75"\n Resolution: 4K UHD\n Connectivity: 3x HDMI/1x RS232/1x USB\n Includes Speaker and Stand\n Full IP Control thru Network\n
- W-9 Available Upon Request
- Screen Size: 75"
- Resolution: 4K UHD
- Connectivity: 3x HDMI/1x RS232/1x USB
- Includes Speaker and Stand
- Full IP Control thru Network
- 4K UHD (3840 x 2160) Native Resolution
- Up to 350 cd/m² of Brightness
- HDR10 & HLG Compatibility
- 1400:1 Contrast Ratio
- 3.5mm Composite Video, 2x HDMI Inputs
- Built-In Ethernet Connectivity
- Digital Signage Capable
- Dual Built-In 10W Speakers
- Remote Control Included
The US340C upscales Full HD content to near-4K quality to enhance the clarity and impact of your content. Dual 10W speakers enable your message to be heard as well as seen