LG 65UR760H9UD 65" UHD Pro:Centric Smart TV Hospitality Display
LG 65UR760H9UD 65" UHD Pro:Centric Smart TV Hospitality Display is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Key Features
- \n 3840 x 2160 (UHD) Resolution\n 330 Nit Brightness\n Landscape Orientation\n
- W-9 Available Upon Request
- 3840 x 2160 (UHD) Resolution
- 330 Nit Brightness
- Landscape Orientation
Create Sophisticated Stays with Valuable Features
Vivid 4K Color Made Possible by NanoCell Technology
Minimalist Nano Bezel Adds Sophisticated Ambiance
Easy Hotel Content Management
*Image & infill for illustration purposes only.
Easy Access to Netflix Application with Pro:Centric® Direct
More Innovative LG webOS™ 6.0
SoftAP
* Screen Share may not be operated at the same time.
IR Out
*Image for illustration purposes only.
Greet your Guests in Style
Public Display & Hotel Mode
USB Cloning
Bluetooth™ Sound Sync
ScreenShare
Weight without stand
Weight with Stand
Display Orientation
WiFi
Refresh Rate
Terms
Chief
Chief LSM1U-G Large Fusion Micro-Adjustable Fixed Wall Display Mount (TAA Compliant)
Chief
Chief LTM1U Tilting Landscape Wall Mount For 37 to 63" Displays
Chief LTM1U-G Fusion Micro-Adjustable Tilt Wall Mount for 37 to 63" Displays
Chief LVS1U ConnexSys Video Wall Landscape Mounting System with Rail
Chief LVS1UP ConnexSys Video Wall Portrait Mounting System with Rail
Chief XTM1U Tilting Landscape Wall Mount For 55 to 82" Displays
Chief XTM1U-G X-Large Fusion Micro-Adjustable Tilt Wall Mount (Load Up to 250 lb, TAA Compliant)
Peerless
Peerless-AV EWMU Wind Rated Universal Tilt Wall Mount for 32" to 65" Outdoor TVs and Displays
Peerless
Peerless-AV ST670 SmartMount Universal Tilt Wall Mount (46" to 90".)