LG 55US670H9UA 55" Pro:Centric 4K HDR Smart LED Hospitality Display
LG 55US670H9UA 55" Pro:Centric 4K HDR Smart LED Hospitality Display is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Key Features
- \n 3,840 x 2,160 (UHD) Resolution\n 400 Nit Brightness\n Landscape Orientation\n
- W-9 Available Upon Request
- 3,840 x 2,160 (UHD) Resolution
- 400 Nit Brightness
- Landscape Orientation
UHD 4K Smart Hospitality TV
*All images are for illustrative purpose only.
Pro:Centric Direct
Pro:Idiom
More Innovative LG webOS 5.0
Feature Highlights
Bluetooth Sound Sync
Soft AP
Multi-code IR
ScreenShare
USB Cloning
WiFi
Terms
Chief
Chief LSM1U-G Large Fusion Micro-Adjustable Fixed Wall Display Mount (TAA Compliant)
Chief
Chief LTM1U Tilting Landscape Wall Mount For 37 to 63" Displays
Chief LTM1U-G Fusion Micro-Adjustable Tilt Wall Mount for 37 to 63" Displays
Chief LVS1U ConnexSys Video Wall Landscape Mounting System with Rail
Chief LVS1UP ConnexSys Video Wall Portrait Mounting System with Rail
Chief XTM1U Tilting Landscape Wall Mount For 55 to 82" Displays
Chief XTM1U-G X-Large Fusion Micro-Adjustable Tilt Wall Mount (Load Up to 250 lb, TAA Compliant)
Peerless
Peerless-AV DS-VW665 SmartMount Flat Video Wall Mount for 40" to 65" Flat Panel Displays
Peerless
Peerless-AV ST670 SmartMount Universal Tilt Wall Mount (46" to 90".)