LG 49SH7DB-M 49" Commercial Display
LG 49SH7DB-M 49" Commercial Display is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Key Features
- 700cd/m² Brightness1920 x 1080 HD ResolutionOperate 24/7Wi-Fi Dongle Ready
- W-9 Available Upon Request
- 700cd/m² Brightness
- 1920 x 1080 HD Resolution
- Operate 24/7
- Wi-Fi Dongle Ready
49" FHD, 700 nit, 1 HDMI, 1 DP, 1 DVI, 1 RGB, 1 RS232, 1 RJ-45, 1 USB 3.0
IR Attached, Landscape& Portrait, 24 hours/7day"
Weight without stand
Weight with Stand
Display Orientation
WiFi
Communication Port
Peerless
Peerless-AV SF650 Universal Flat Wall Mount for 39" to 75" Displays
Chief
Chief FUSION XCM1U X-Large Single Pole Flat Panel Ceiling Mounts For 60 - 90" Displays
ONKRON
ONKRON Mobile TV Stand with Mount Rolling TV Cart for 32” – 67” Up to 110lbs.
Chief
Chief LPAUB Large Fusion Manual Height Adjustable Mobile Cart
Chief MCSV Medium Flat Panel Ceiling Mount For 30 - 55" Displays
Peerless
Peerless AV ST660 Universal Tilt Wall Mount Fits 39 to 80" Displays
Chief PCSU Large Flat Panel Ceiling Mount For 42 - 71" Displays