LG 43US670H9UA 43" Pro:Centric 4K HDR Smart LED Hospitality TV
LG 43US670H9UA 43" Pro:Centric 4K HDR Smart LED Hospitality TV is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Key Features
- \n Resolution 3840 x 2160\n Maximum Brightness 400 nits / cd/m2\n Dynamic Contrast Ratio 1,000,000:1\n Response Time 8 ms (GtG)\n Refresh Rate 60 Hz\n
- W-9 Available Upon Request
- Resolution 3840 x 2160
- Maximum Brightness 400 nits / cd/m2
- Dynamic Contrast Ratio 1,000,000:1
- Response Time 8 ms (GtG)
- Refresh Rate 60 Hz
- 4K UHD 3840 x 2160 LED Panel
- HDR10, HDR10 Pro, & HLG Compatible
- webOS 5.0 with Hospitality Features
- 60 Hz Native Refresh Rate
- 3 x HDMI 2.0 / 2 x USB 2.0
- Wi-Fi & Ethernet Connectivity
- Pro:Centric Direct & Pro:Idiom
- Wi-Fi Hotspot with Soft AP
- Bluetooth Sound Sync
- Wireless Screen Sharing
Enhance the in-room entertainment experience for your guests with the LG 43US670H9UA Pro:Centric 4K HDR Smart LED Hospitality TV (43"). This state-of-the-art television is designed to provide a range of modern features that will impress your guests while offering you streamlined management and deployment capabilities.
Elevate your guests' stay with the impressive features of the 43" US670H Pro:Centric 4K HDR Smart LED Hospitality TV. With its advanced capabilities, intuitive interface, and exceptional visual quality, this LG TV is a valuable addition to any hospitality setting, offering an elevated entertainment experience for your guests while providing you with convenient management tools.
Refresh Rate
Terms
Chief
Chief LTTU Thinstall Universal Flat Panel Tilt Wall Mount (37-63" Screens)
Chief
Chief PNRIWUB Large Low-Profile In-Wall Swing Arm Mount - 22"
Chief PNRUB Large Flat Panel Swing Arm Wall Display Mount, 25" Extension (Black)
Peerless
Peerless
Peerless-AV PF650 Paramount Flat Wall Mount for 39 to 75" Displays
Peerless-AV PT650 Universal Tilt Wall Mount for 37" to 75" Flat Panel Displays