LG 32EP950-B 32'' UltraFine™ OLED Pro 4K Monitor
Key Features
- \n OLED (3840 x 2160) Display\n 250 Nit Brightness\n Landscape Orientation\n
- W-9 Available Upon Request
LG 32EP950-B UltraFine™ OLED Pro 32” UHD Display
3840 x 2160 (4K UHD) | 250 nits | Landscape Orientation
Professional-Grade Picture Quality
32” 4K UHD Resolution (3840 x 2160): Exceptional clarity for pixel-perfect detail.
VESA DisplayHDR™ 400 True Black: Delivers deep blacks and lifelike contrast.
Wide & Accurate Color Reproduction
True 10-bit Color: Over 1 billion colors for smooth gradients and natural transitions.
OLED Pixel Dimming HDR
Pixel-Level Brightness Control: Each pixel adjusts independently for superior contrast.
Perfect Blacks & True-to-Life Colors: Allows creators to see their work as intended.
Optimized Workstation Setup
Versatile Connectivity:
USB Type-C™ with 90W Power Delivery
Dual DisplayPort
HDMI Port
3x USB Ports
3.5mm Headphone Jack